П`ятниця
23.03.2018
00:09
Форма входа
Категории раздела
Разное [43]
ЗНО [11]
Материалы для подготовки к независимому внешнему тестированию (требования, программы, образцы заданий)
Иностранные языки [16]
Материалы к урокам иностранного языка
Мероприятия [5]
Разработки сценариев и материалы для мероприятий
Разроботки уроков [16]
Разработки учителей школы для уроков по различным предметам
Электронные учебники [4]
Электронные версии школьных учебников
Новые файлы
[10.05.2017]
Підсумкові контрольн... (0)
[22.03.2017]
Поради психолога (0)
Поиск
Частые Запросы
ЗНО ВНО математика внешнее независимое оценивание зовнішнє незалежне оцінювання иностранный язык ІКТ завдання загальна середня освіта внешнее независимое тестирование зовнішнє незалежне тестування connecting classrooms МЕТОДИКА газета легкая атлетика чемпионат мира IAAF Донецк английский язык урок план-конспект мультимедиа презентация мероприятия начальные классы информация мон физика Анкета объявления линейка 1 сентября англійська мова іноземна мова праздники Последний звонок 8 марта история Конспект перекличка каникулы ВНЗ вступительные экзамены вступні екзамени вузы Дистанционное обучение внешкольные акции эко-акции 1 класс фестиваль школьная газета Маёвка Конкурс достижения природа поход Ученики 2014 бориса Грінченка 9 класс школа занятия спорт Соревнования СОШ №3 школа-интернат футбол выборы 2012 кандидаты агитация голосование Праздник день св. Валентина Служебный роман дистанцинное обучение масленица ярмарка Блины журналистика юнкоры выставка Осенняя ярмарка eTwinning учитель семинар МАН Научная конференция 2013 международные связи Волонтер Корпус Мира Акция экология воспитательное мероприятие внешкольная деятельность 2015 День учебные материалы
Последние комментарии
Друзья сайта
Новое в блоге
[13.11.2017]
Переможці конкурсу т... (0)
[08.09.2017]
Тиждень Малих олімпі... (0)
[20.03.2017]
Учитель року - 2017 (1)
[20.02.2017]
Заходи щодо вшануван... (0)
[16.02.2017]
Виховні заходи "... (0)
[09.02.2017]
День безпечного інте... (0)
[16.01.2017]
Вибір професії (0)
[31.10.2016]
ePals: Brazil & Ukra... (0)
[13.10.2016]
До Дня захисника Укр... (0)
[13.10.2016]
Концерт групи "... (0)
Новые фото
Наш опрос
Для чего Вы обычно используете Интернет дома?
Всього відповідей: 56
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Офіційний сайт ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 "СШ"
Главная » Файлы » Разроботки уроков

Порушення прав дитини
[ Скачать с сервера (17.0Kb) ] 22.03.2017, 21:57

Порушення прав дитини

Дитина – це повноцінна особистість, що володіє повним набором прав і свобод, які задекларовані в законодавстві кожної цивілізованої країни. Але, не дивлячись на це, в реальному житті регулярно відбуваються ситуації порушення прав дитини, причому найчастіше самі порушники не усвідомлюють, що їхні дії йдуть врозріз з буквою закону і є кримінально караними.

Порушення прав дитини: приклади

Парадоксально, але найчастіше порушення прав дитини відбувається в сім'ї. Більшість батьків вважають допустимим шльопнути дитини за провину – за справу адже, накричати – а щоб язик не розпускав, назвати ідіотом і тупицею – щоб вчився краще і дійсно таким не став. При цьому вони не бачать в таких «виховних заходи» нічого негожого – що такого, адже вони діють виключно з благих спонукань, та й їх самих саме так і виховували. Насправді ж це справжнісінькі прояви насильства – фізичного або психологічного, яке і є найпоширенішою формою порушення прав дитини.

 Шкода насильства можна обговорювати до безкінечності, причому часом психологічне набагато страшніше фізичного – воно завдає дитині серйозні психічні травми, впливає на самооцінку, спотворює модель міжособистісних взаємин. До інших порушень прав дитини в сім'ї відносять обмеження свободи пересування (покарання у вигляді замикання дитини в кімнаті), псування особистих речей, позбавлення їжі.

Не менш часто відбувається і порушення прав дитини в школі. На жаль, є педагоги, які іншим виховним методам воліють залякування, публічне приниження, образа, систематичну і необгрунтовану критику. Це, як правило, дає зворотний ефект – у дитини виробляється стійка неприязнь до такого вчителю, він замикається в собі, зникає мотивація до навчання, дитина всіма шляхами намагається знайти причини пропуску занять.

У багатьох школах існує практика збирання кабінетів і пришкільній території після уроків. Складаються графіки, відстежується відвідування, відсутніх на прибираннях піддають різним «репресій». Це також незаконно – дітей можуть попросити прибрати в класі або на території, вони можуть дати згоду, підтвердивши його в письмовій формі. Рішення про прибирання пришкільній території виносить батьківський комітет, а ніяк не директор школи.

Відповідальність за порушення прав дитини

На сьогоднішній день за порушення прав дитини передбачено адміністративну, а іноді і кримінальна відповідальність. Дитина може звернутися до правоохоронних органів і органи опіки із заявою про порушення своїх прав.

Категория: Разроботки уроков | Добавил: Панасенко_М_А_
Просмотров: 65 | Загрузок: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar