П`ятниця
28.02.2020
06:00
Форма входу
Нові файли
[17.05.2018]
Протокол про вибір і... (0)
[10.05.2017]
Підсумкові контрольн... (0)
Пошук
Часті питання
ЗНО ВНО математика внешнее независимое оценивание зовнішнє незалежне оцінювання иностранный язык ІКТ завдання загальна середня освіта внешнее независимое тестирование зовнішнє незалежне тестування connecting classrooms МЕТОДИКА газета легкая атлетика чемпионат мира IAAF Донецк английский язык урок план-конспект мультимедиа презентация мероприятия начальные классы информация мон физика Анкета объявления линейка 1 сентября англійська мова іноземна мова праздники Последний звонок 8 марта история Конспект перекличка каникулы ВНЗ вступительные экзамены вступні екзамени вузы Дистанционное обучение внешкольные акции эко-акции 1 класс фестиваль школьная газета Маёвка Конкурс достижения природа поход Ученики 2014 бориса Грінченка 9 класс школа занятия спорт Соревнования СОШ №3 школа-интернат футбол выборы 2012 кандидаты агитация голосование Праздник день св. Валентина Служебный роман дистанцинное обучение масленица ярмарка Блины журналистика юнкоры выставка Осенняя ярмарка eTwinning учитель семинар МАН Научная конференция 2013 международные связи Волонтер Корпус Мира Акция экология воспитательное мероприятие внешкольная деятельность 2015 День учебные материалы
Останні коментарії


Друзі сайту
Новое в блоге
[13.11.2017]
Переможці конкурсу т... (0)
[08.09.2017]
Тиждень Малих олімпі... (1)
[20.03.2017]
Учитель року - 2017 (1)
[20.02.2017]
Заходи щодо вшануван... (0)
[16.02.2017]
Виховні заходи "... (0)
[09.02.2017]
День безпечного інте... (0)
[16.01.2017]
Вибір професії (0)
[31.10.2016]
ePals: Brazil & Ukra... (0)
[13.10.2016]
До Дня захисника Укр... (0)
[13.10.2016]
Концерт групи "... (0)
Новые фото
Наш опрос
Для чего Вы обычно используете Интернет дома?
Всього відповідей: 75
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Офіційний сайт ЗЗСО І-ІІІ ступенів №3 "СШ"
Главная » 2017 » Січень » 16 » Вибір професії
15:59
Вибір професії

У будь-якій сфері діяльності по мірі зростання кваліфікації людини відбувається зміна занять, посад. При цьому найбільших успіхів досягає той, хто добре пройшов початкові сходинки.Проаналізуйте ситуацію на ринку праці. Зверніть увагу на те, що з кожним роком з'являються все нові професії. Будьте готові до того, що доведеться регулярно підвищувати кваліфікацію, освоювати суміжні спеціальності. Не бійтеся того, що зараз в 11 класі вибір професії значним чином визначить всю Вашу долю. Зміна вибору, освоєння нової спеціальності зробить Вас цінним фахівцем, потрібним у міждисциплінарних областях діяльності. Розглянемо типові помилки, які можна зробити під час вибору професії. Читати далі

Вступ за компанію, до того чи іншого навчального закладу, можна вважати однією з помилок абітурієнтів. За компанію йти не варто, якщо мрії у вас не співпадають, можливо заняття з однієї спеціальності зруйнує вашу дружбу через заздрість тому, що хтось кращий і має успіхи в навчанні, а в подальшому – кар’єрі . Можливо ваш товариш мріє стати журналістом, а ви вмієте малювати, чому б не піти на дизайнера, чи, наприклад , на поліграфію і потім разом створити бізнес – розробивши нову ідею для журналу, чи серію книг. Навчання на різних спеціальностях чи в різних вузах ніколи не стане на заваді справжній дружбі.

Взагалі потрібно починати розмірковувати про обрання майбутньої професії, не самому, а з батьками чи дорослими, вчителями, починаючи з раннього віку, тоді можна іти навчатись вже після 9-го класу, не витрачаючи даремно часу на вищу освіту, обравши якусь технічну чи робітничу спеціальність.

Але багато хто, маючи схильність до роботи руками «біжить» за престижем, модою, обираючи своїм профілем економіку, юриспруденцію, журналістику, а потім не знають куди «бігти» зі своїм дипломом, адже людей із такою спеціальністю дуже багато, а професіоналів мало. Гонитва за модою – це ще одна помилка, тому що далеко не всіх обраний предмет «всмоктує» повністю, у деяких бажання навчатись взагалі зникає.

Слід зауважити, що до батьків варто прислухатись, але не завжди робити те, що вони очікують і чого прагнуть від вас. Дуже часто батьки прагнуть реалізувати через дітей свої несправджені мрії і пропонують дітям обрати ту чи іншу професію, або ту, яку мають вони для продовження династії (наприклад, хірурга). Якщо ви прагнете стати художником чи юристом невже ви захочете працювати за тією професією, яка вас буде дратувати і не приносити задоволення. Бути щасливим варто вже сьогодні, займаючись улюбленою справою або вивчаючи улюблені предмети. Але якщо ваші бажання співпадають з бажанням батьків, то це навіть краще. Багато хто мріє стати відомим, прагне популярності, такої як у їх кумира. Та йдучи до театрального, напевно не замислюється, що це все не так просто стати актором чи співаком. Не факт, що ти коли-небудь потрапиш на екран чи ту ж сцену, що вже казати про головні ролі. Творчі професії – це в основному нестабільний заробіток, багато витраченого часу та нервів, недоспані ночі, а все заради того, щоб провести улюблену мільйонами передачу та посміхнутись з екрана телевізора. А навіть якщо все складеться вдало, чи готовий ти читати в журналах, газетах, інтернеті образливу неправду, плітки про себе та своїх близьких?

Ще є багато людей, які просто прагнуть заробляти якомога більше грошей. Здається, що інших інтересів у них більше немає. Думаю, наївно вірити, що ти одразу після закінчення навчального закладу станеш директором якоїсь компанії, чи відкриєш свій бізнес, можливо бути керівником тобі взагалі не під силу.

Якщо у вас дуже багато сумнівів з приводу обрання професії чи спеціальності, то варто звернутись до шкільного психолога, чи спеціаліста з профорієнтації у центрі зайнятості і попросити їх провести тести на визначення схильностей, уподобань та потенціалу. Далі, почитати, в яких навчальних закладах є обрана вами спеціальність, реально обдумати питання: «а чи зможу я «потягнути» навчання там?» або «чи зможу я туди вступити?». Хоча спробувати завжди можна, навіть варто. А ще варто дізнатись тенденції на ринку праці. Можливо, коли ви отримаєте диплом, то спеціалісти вашого профілю взагалі вже не будуть потрібні.

До вирішення питання вибору професії потрібно поставитись дуже серйозно. Продумавши все до дрібниць, щоб потім не жалкувати. Освіта в наш нелегкий час – це обов’язкова умова успіху в кар’єрі людини

Джерело: http://www.osvitata.com.

Над матеріалом працювала Баканова Дана

Просмотров: 1441 | Добавил: Панасенко_М_А_ | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar